۰
لیست غذاهای سرد

با مواد غذایی سردی و عوارض مصرف سردی ها آشنا شوید

تمام غذاهای موجود در دنیا دارای طبعیتهای مختلفی هستند . برخی از آنها درجه حرارت بدن را افزایش می دهندو برخی دیگر موجب سرد شدن بدن می شوند . برای داشتن جسم و روحی سالم بهتر است با شناخت مزاج و طبع بدن خود، از مواد غذایی متناسب استفاده کنید. همچنین فصل مناسب برای استفاده از مواد غذایی را بدانید، در صورت عدم رعایت این موار ممکن است دچار بیاری های مختلفی شوید. یکی از مواردی که بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و ایجاد مشکل می کند، استفاده از مواد غذایی با طبع سرد است. اگر افراد سرد مزاج این مود غذایی را در رژیم غذایی خود به کار ببرند منجر به بی حالی، درد مفاصل، اسهال و.. می شود.

عوارض مصرف سردی

طب سنتی و طبع غذاها

طب سنتی از سال ها پیش دریافته است که بیشتر بیماری به علت عدم تعادل در دما و انرژی داخلی بدن به وجود می آید که با تاثیر منفی بر روی اندام ها موجب بیماری خواهد شد. بنابراین با شناخت طبع بدن و داشتن اطلاعاتی از طبیعت سرد و گرم مواد غذایی ، سلامت بیشتر را تضمین کنید.

درواقع توجه به سردی و گرم بودن غذاها بموجب سازگاری بیشتر با محیط می شود و خطر ابتلا به بیماری ها کاهش یابد. به طور نمونه در فصل سرد با خوردن مواد غذایی با طبع گرم ، می توان بدن را از بیماری هایی همچون سرماخوردگی محافظت نمود.

کسانی که طبیعت بدنی آنها سرد است باید مراقب تغذیه خود باشند. این افراد با مصرف غذاهای سرد مثل ماست و ترشی دچار بیماری هایی نظیر درد استخوان ها یا ضعف و بی حالی می شود و به همین دلیل باید در مصرف مواد غذایی حد تعادل را رعایت کنند.

افراد گرم مزاج تمایل به مصرف مواد غذای سرد دارند و در صورت زیاده روی در مصرف غذاهای گرم مثل شکلات، عسل و خرما ،دچار التهاب و گر گرفتگی می شوند.

مواد غذایی سرد مانند گوشت گاو، غذاهای مانده و کنسرو شده و همچنین عدس به دلیل طبع سرد و خشک آن مضر است و توصیه می شود در کنار مواد غذایی سرد از چاشنی هایی با طبع گرم نیز استفاده شود، مصرف عدسی به همراه گلپر و دارچین موجب تعادل خون می شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − نه =

0

بالا

X